O nazwie

Angielski w DobczycachWybraliśmy nazwę Doorway, bo wierzymy, że nauka języków obcych jest drogą do nowych miejsc i możliwości. Znajomość języków ‘otwiera drzwi’  zarówno w zakresie edukacji jak i zatrudnienia. Można też powiedzieć, że języki obce, a zwłaszcza angielski, to “wrota do nowych światów”, to dzięki nim możliwa jest komunikacja i interakcja ze światem poza naszymi granicami. Dla jednych może to oznaczać szerszy dostęp do Internetu i globalnej wioski, dla innych większe możliwości podróży, poznawania innych krajów i kultur. Jakikolwiek jest twój powód do nauki języków, w szkole językowej Doorway mówimy, że nasze drzwi są dla Ciebie zawsze otwarte.

O nauczaniu

Szkoła Językowa Doorway stosuje metodykę nauczania języka obcego zorientowaną zadaniowo i leksykalnie. Innymi słowy dostarczamy potrzebnych słów, wyznaczamy zadania do zrealizowania i pozwalamy Ci przyswoić wiedzę samemu. Oczywiście towarzyszymy Ci oczekując w gotowości z poradami i odpowiedziami, gdy potrzebujesz pomocy, ale mamy świadomość, że wiedza opanowana samodzielnie jest warta dwukrotnie więcej od tego, co możemy Ci powiedzieć. Nasze zajęcia kładą nacisk na aktywność i są zorientowane na ucznia.

O naszej siedzibie

Od lipca 2014 roku Szkoła Językowa Doorway ma nową siedzibę na ul. Parkowej 2. Mieliśmy dużo szczęścia w zakresie lokalizacji – nasze biuro i sale dydaktyczne znajdują się w świeżo wyremontowanym budynku tuż obok Szkoły Podstawowej. Dysponujemy trzema przestronnymi salami lekcyjnymi, każda z nich wyposażona jest w telewizor o dużym ekranie oraz ultraszybką sieć WiFi, co zapewnia nauczycielom kompletny zestaw pomocy do przeprowadzenia interesujących zajęć z dużą dozą interaktywności i multimediów. Bliskie sąsiedztwo rynku, szkoły podstawowej, przedszkola oraz duża ilość miejsc parkingowych pozwalają dotrzeć na zajęcia szybko i wygodnie.

Nasza historia

Szkoła Językowa Doorway rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2011 roku. Rok szkolny 2011/2012 zaczynało z nami 36 uczniów, rok 2012/2013 – 83, a w roku 2013/2014 liczba naszych uczniów przekroczyła 100 i wtedy przestaliśmy ich już liczyć. To, że z semestru na semestr przybywa nam osób, najlepiej świadczy o zadowoleniu uczniów z nauki w naszej szkole, a tym samym jest dla nas ogromnym powodem do dumy.